SPOZNAJTE MôjDOMOV

Každý chce mať vlastnú strechu nad hlavou. Aby si však nové bývanie mohli zaobstarať naozaj všetci tí, ktorí po ňom túžia, nie je múdre spoliehať sa na to, že kľúč k nemu vám sám spadne priamo do rúk. Na svoju budúcnosť treba myslieť vopred a zodpovedne sa na ňu pripraviť.

Ak si myslíte, že si byt alebo dom zaobstaráte vďaka hypotéke, tak nezabudnite na to, že dnes vám už nikto nedá 100 % sumy potrebnej na kúpu nehnuteľnosti. Minimálne 20 % musíte mať vopred nasporených. A to pri súčasných cenách nehnuteľností nie je práve malá suma. A ak nemáte našetrené, pozor na to, aby ste nedoplatili na vysoké úroky pri spotrebných úveroch. Je múdre zvoliť si radšej jednoduchšiu cestu – výhodnú kombináciu pravidelného sporenia a úveru zo stavebného sporenia s garantovanou úrokovou sadzbou. Toto je nový pohľad na fnancovanie vášho bývania, ktorý vám aktuálne ponúka Prvá stavebná sporiteľňa – novinka môjDOMOV.

Sporenie je dobrý zvyk

Povedzme to tak, ako to je. Kto chce v budúcnosti lepšie bývať, musí na to jednoducho myslieť už teraz. Pretože čím skôr začnete sporiť, tým lepšie v budúcnosti bývate. A s novinkou môjDOMOV od Prvej stavebnej sporiteľne staviate na istotu. Neprekvapia vás zvyšujúce sa úroky úverov ani chýbajúce peniaze na bývanie. Či sa už rozhodnete pre nové bývanie alebo budete rekonštruovať to staré, ak začnete sporiť už teraz a budete sporiť pravidelne, dostanete stavebný úver s garantovanou ročnou úrokovou sadzbou počas celej doby splácania. Inak povedané, stavebné sporenie je akousi poistkou proti stúpajúcim úrokom.

Štátna prémia

Prvá stavebná sporiteľňa má aj príjemný bonus naviac. Sporitelia môžu počas doby sporenia získať štátnu prémiu 2,5 % z ročných vkladov, čo môže byť ročne až 70 eur. Ďalšou nezanedbateľnou výhodou je aj to, že sa sporenie prispôsobí vašim aktuálnym možnostiam a potrebám. To znamená, že si sami môžete zvoliť výšku vkladov a tým si určiť dobu sporenia. Navyše je váš vklad zákonom chránený až do výšky 100-tisíc eur.

Prečo sa môjDOMOV oplatí?

Peniaze môžete využiť na kúpu nového bytu, domu či jeho výstavbu. Pomôže vám zrekonštruovať kuchyňu či kúpeľňu, ale zvládnete ním aj náročnejšie rekonštrukcie. Napríklad prístavbu alebo nadstavbu domu. Tiež sa môže postarať o fnančné zabezpečenie vašich detí do budúcnosti.


Zaujíma vás táto tématika?
 

Chcete dostať avízo o nových článkoch z tejto oblasti?

Zaregistrujte svoj e-mail na náš občasný spravodaj:


pošli na vybrali.sme.sk