HOME STAGING

Základom Home staging je vytvorenie ilúzie. Ak chcete, aby predávaná nehnuteľnosť vyzerala väčšia, svetlejšia, čistejšia, aby kupujúcich viac oslovila a bola žiadanejšia, máme pre vás recept – Home staging.

Home staging dodá nehnuteľnosti požadovaný šarm pôsobením vizuálneho dopadu na návštevníka. Základom ilúzie je evokovanie nálad pomocou drobných detailov a trikov. Staging prichádza na rad potom, čo ste nehnuteľnosť zrekonštruovali, upratali a vykonali drobné opravy. Profesionálny Home stager je umelec. Úlohou Home stagingu je vytvoriť v interiéri dramatickú atmosféru, ktorá pôsobí na všetky zmysly. Profesionálny Home stager disponuje vynikajúcimi znalosťami z oblasti interiérového dizajnu, pomocou ktorých nehnuteľnosť zútulní a zatraktívni. Pri svojej práci používa jednoduché bytové doplnky v súlade s vlastnou kreativitou:

zrkadlá, rastliny, dekoratívne kvety, stolové a podlahové lampy, koberce a rohožky, kreslá a stoličky, taburetky a otomany, prehozy a vankúše, košíky, plastové stoly a stoličky

Primárnou informáciou pre Home stagera je určenie cieľovej skupiny, ktorú chcete predávanou nehnuteľnosťou osloviť. Na základe životného štýlu a štandardu cieľovej skupiny stager vhodne upraví a prispôsobí interiér nehnuteľnosti.

Pôsobivým a overeným trikom je aplikovanie prírodných elementov. Umné aranžovanie zelených rastlín a sedacieho nábytku s dostatočným miestom pre prechod urobí s každým interiérom zázrak. Kúpeľňu zatraktívnia koše s uterákmi, voňavými mydlami či krémom, vďaka ktorým bude miestnosť pôsobiť vzdušne a navodzovať pocit maximálneho komfortu. Strieborná farba, lesklá obdoba sivej, je pre svoju kombinovateľnosť so všetkými farebnými odtieňmi veľmi vďačným interiérovým doplnkom. Podnosy, lampy, obrazové a zrkadlové rámy s kovovým leskom a starožitným dizajnom dodajú priestoru eleganciu a nádych luxusu. Kombinácia so sklenenými a zrkadlovými plochami interiér presvetlí a podčiarkne jeho jedinečnosť. Rustikálne, keramické alebo moderné kovové svietidlá priestor zútulnia a navodia hrejivý pocit domácej pohody. Neobávajte sa kombinácie bytových doplnkov rôznych štýlov, nič tým nepokazíte. Naopak, umiestnením štýlovo odlišných stoličiek okolo jedálenského stola upriamite pozornosť práve na túto časť miestnosti.

Ak k predávanej nehnuteľnosti patrí aj exteriér, venujte mu rovnakúpozornosť. Exteriér vhodne dotvoria rastliny v kvetináčoch, záhradný nábytok ožije vďaka výrazným farebným doplnkom (vankúše, plastový riad).

Kvalitný Home staging môže znamenať pre predávajúceho niekoľko stoviek eur. Táto investícia sa vám však vyplatí, pretože v konečnom dôsledku môže hodnotu nehnuteľnosti podstatne zvýšiť a zároveň urýchliť jej predaj.

Text: Lenka Šingovská, www.class.eu.sk


Zaujíma vás táto tématika?
 

Chcete dostať avízo o nových článkoch z tejto oblasti?

Zaregistrujte svoj e-mail na náš občasný spravodaj:


pošli na vybrali.sme.sk