Smart bezpečnostné dvere

V dnešnej dobe plnej elektronických zariadení, sa dennodenne stretávame s prístrojmi, ktoré nám nejakým spôsobom uľahčujú život. Už nemusíme pri sebe nosiť ťažkú, veľkú kameru, fotoaparát, ktorého fotky budeme vidieť až po vyvolaní filmu, alebo diktafón, no stačí nám smartfón. Inak povedané chytrý telefón, ktorý zahŕňa niekoľko funkcií v jednom. Čo ak spojíme smartfón s bezpečnostnými dverami?

Sú to inteligentné dvere, ktoré dokážu predvídať.

Ľudia sú v súčasnosti veľmi rozbehaní, trávia veľa času mimo domu, či už kvôli práci alebo iným povinnostiam. Určite každému napadne myšlienka, že čo ak raz prídem domov a byt bude prázdny? Dvere otvorené… Práve pred takýmto nepríjemným zážitkom nás vedia ochrániť bezpečnostné dvere a ak ich spojíme s digitálnym priezorníkom, tak vieme presne, čo sa deje pred našimi dverami. Ako je to možné? V digitálnom priezorníku, ktorý sa montuje ako klasický obyčajný priezorník, sa nachádza SIM karta. Toto je dôležitá súčasť, nakoľko ak sa nám niekto pred dverami podozrivo pohybuje, tak ho to odfotí a pošle nám to priamo do nášho mobilu ako MMSku a my hneď vieme čo sa deje pred dverami aj keď sme možno na druhom konci sveta. Následne môžme na náš priezorník zavolať a rozprávať sa s dotyčným, ktorý netuší, či je niekto doma alebo nie. Okrem tohto má aj mnoho iných využití, stačí len vyskúšať.

Smart bezpečnostné dvere sú krokom dopredu, krokom k tomu, aby sme sa cítili bezpečnejšie v našom útočisku, v mieste, ktoré je pre nás domovom.

Zdroj: www.byvajmebezpecne.sk


Zaujíma vás táto tématika?
 

Chcete dostať avízo o nových článkoch z tejto oblasti?

Zaregistrujte svoj e-mail na náš občasný spravodaj:


pošli na vybrali.sme.sk