Chystáte sa prenajímať nehnuteľnosť?

Mnoho ľudí v súčasnosti namiesto akcií a cenných papierov investuje svoj kapitál radšej do nehnuteľností. Umožňuje
im to udržať kontrolu nad svojou investíciou v čo najvyššej miere. Práve z uvedeného dôvodu je na realitnom trhu dosť nehnuteľností určených na nájom a nájomníci majú možnosť výberu. Ale ako dosiahnuť, aby práve tá vaša nehnuteľnosť patrila medzi najžiadanejšie?

Prinášame niekoľko tipov, ako môžete s prihliadnutím na pár základných detailov zatraktívniť nehnuteľnosť určenú na nájom. Aj keď dobre prezentovaná a zariadená nehnuteľnosť neprinesie hneď vyšší zisk, ale zabezpečí stabilnejších nájomníkov a prenajmete ju v relatívne krátkom čase.
Ako by ste teda mali zariadiť prenajímanú 
nehnuteľnosť? Cieľom je dať nájomníkom priestor, aby si mohli vytvoriť svoj osobný štýl. Všeobecne známe pravidlo hovorí, že pre interiér je vhodné použiť neutrálnu farebnú škálu, ktorá pôsobí ako čisté plátno. Ale ako zabezpečiť, aby neutrálna škála bola dlho trvácna a zachovalá aj počas užívania? Na tento detail je vhodné myslieť vopred, nakoľko nájomníci nebudú prenajatú nehnuteľnosť šetriť tak, ako by ste si to práve želali. Použitím vysokokvalitných oteru odolných farieb obsahujúcich latex alebo akryl ušetríte na údržbe a opravách, pretože jemný lesklý finálny efekt umožní nečistoty z dverí a stien odstrániť zotretím, a bez potreby nového náteru.

Biela farba v nezariadených priestoroch pôsobí chladne a nehostinne. Odporúčame preto aplikovať ju len v kúpeľni a kuchyni. V obývanom priestore uprednostnite jemné farebné odtiene a pomocou bytových doplnkov vneste do priestoru výraznejšie farby. Príjemný harmonický priestor vytvoríte kombináciou jemnej žltej s béžovou a prírodnou bielou, vhodná je aj sivá. Veľké zrkadlá vedia urobiť s priestorom zázraky, ale dôkladne si premyslite, kam ich umiestnite a čo sa v nich bude odrážať.

V závislosti od toho, aká je cieľová skupina, ktorú chcete svojou nehnuteľnosťou osloviť, ovplyvní aj naše odporúčanie pre výber podlahových krytín. Pre prémiovú klientelu jednoznačne drevenú podlahu alebo laminátovú podlahu vysokej kvality v kombinácii s kvalitným kobercom. V bytoch bežného štandardu môžete zvoliť lacnejšiu alternatívu laminátovej podlahy, počítajte však s tým, že sa skôr zničí. Ďalšou možnosťou je lepený koberec. V oboch uvedených prípadoch treba po uplynutí pomerne krátkej doby rátať s výmenou podlahovej krytiny a preto rozhodujúcim faktorom sú jednoznačne zriaďovacie náklady.

Text: Lenka Šingovská, www.class.eu.sk


Zaujíma vás táto tématika?
 

Chcete dostať avízo o nových článkoch z tejto oblasti?

Zaregistrujte svoj e-mail na náš občasný spravodaj: